31
Авг
2014

Исковое заявление о признании лица таким, что утратило право пользования

Update. Исковое заявление немного устарело.

Представляю Вашему вниманию образец искового заявления о признании лица таким, что утратило право пользования (по "народному" иск можно назвать "о лишении прописки").

Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська
 
позивач:
Петренко Ілона Іванівна
вул. Леніна, 10/10
м. Дніпропетровськ, 49000
засоби зв’язку відсутні
 
відповідач:
Іванова Олена Анатоліївна
адреса реєстрації:
вул. Леніна, 10/10
м. Дніпропетровськ, 49000
засоби зв’язку відсутні
відомості про фактичне місце проживання відсутні
 
третя особа:
Головне управління Державної міграційної служби України
в Дніпропетровській області
пл. Червона, 2а
м. Дніпропетровськ, 49044
 ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання особи такою, що втратила право користування.
 
 20 травня 2014 року між мною, Петренко І.І., та Івановим С.А. було укладено договір купівлі-продажу квартири № 10 у будинку 10 по вул. Леніна у м. Дніпропетровську (копії договору та витягу з реєстру додаються).
На момент укладання цього договору у квартирі 10 по вул. Леніна, 10, було зареєстровано 2 особи: власник – Іванов С.А., його колишня дружина – відповідач Іванова О.А.
У вказаній квартирі я та моя родина проживаємо з січня 2014 року, коли було досягнуто основних домовленостей щодо основних умов договору купівлі-продажу.
З власником квартири Івановим С.А. погодили, що він зніметься з реєстраційного обліку одразу ж після укладання договору купівлі-продажу.
Щодо відповідача Іванової О.А., то відомості про її фактичне місце проживання відсутні.
Як мені відомо із пояснень голови кооперативу, який обслуговує квартиру 10 по вул. Леніна, 10, а також з пояснень попереднього власника та сусідів по під’їзду, Іванова О.А. не проживає у вказаній квартирі більше шести років. Зараз її фактичне місце проживання невідоме.
Відповідно до ч. 1 ст. 383 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.
Згідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Окрім цього, відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: місце проживання – адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.
Частиною 1 ст. 7 цього ж Закону передбачено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.
Згідно до ч. 1 ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Факт не проживання відповідача у квартирі 10 по вул. Леніна, 10, у м. Дніпропетровську можуть підтвердити наступні свідки:
-          Іванов Семен Анатолійович, м. Дніпропетровськ, вул. Скаліка, 2/3, кв. 141;
-          Королькова Ірина Анатоліївна, м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 10/11;
-          Петренко Іван Васильович, м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 10/10.
Також не проживання відповідача підтверджується Актом про не проживання, складеного в присутності двох свідків та завіреного головою кооперативу (копія акту додається).
Вважаю, що діями відповідача Іванової О.А. порушуються мої права як власника квартири, та членів моєї родини.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 383, 391 ЦК України, ст. 71, 72 ЖК України,

 ПРОШУ:

Усунути для Павлів Ірини Іванівни перешкоди в користуванні та розпорядженні квартирою № 10 будинку № 10 по вул. Леніна м. Дніпропетровська з боку Іванової Олени Анатоліївни та Головному управлінню Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області зняти Іванову Олену Анатоліївну з реєстрації у вказаному житлі: квартирі № 10 будинку № 10 по вул. Леніна м. Дніпропетровська, визнавши її втративши право користування цим житлом.

 Зняти Іванову Олену Анатоліївну з реєстраційного обліку в квартирі, розташованій за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, будинок 10, квартира 10.

 Додаток:

  1. Копія довідки про склад родини;
  2. Копія договору купівлі-продажу;
  3. Копія витягу з реєстру;
  4. Копія Акту про непроживання;
  5. Копія довіреності.

 Позовна заява, а також додані до неї матеріали, надані суду в трьох екземплярах.

05 травня 2014 року                                О.А. Іванова 

Текст одним файлом можно скачать отсюда.

Запись опубликована в рубрике Гражданское право и процесс, Образцы документов с метками . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

3 комментария на «Исковое заявление о признании лица таким, что утратило право пользования»

  1. Юля говорит:

    Добрий день, виправте мене, якщо я помиляюся. Мені здається, що в даному випадку не можна застосовувати положення ст. 71, 72 ЖК оскільки вони стосуються державного або комунального житлового фонду. А тут йдеться про приватну власність.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *