17
Дек
2015

Исковое заявление о взыскании алиментов на совершеннолетнего ребенка, который продолжает обучение

Представляю Вашему вниманию образец искового заявления о взыскании алиментов на содержание совершеннолетнего ребенка, который продолжает обучение.

Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська
пр. Конституції, 64
51909, м. Дніпродзержинськ
позивач:
Іванова Людмила Андріївна
вул. Леніна, 35
м. Дніпродзержинськ, 51900
тел.: 0931231231
відповідач:
Іванов Сергій Іванович
вул. Леніна, 35
м. Дніпродзержинськ, 51900
засоби зв’язку невідомі
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини,
що продовжує навчання.
01 липня 1997 року між позивачем Івановою Людмилою Андріївною, та відповідачем Івановим Сергієм Івановичем, було укладено шлюб, зареєстрований Заводським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Дніпродзержинського міського управління юстиції у Дніпропетровській області, актовий запис № 146.
Від спільного шлюбу мають дитину Іванова Микиту Сергійовича, 01 січня 1998 року народження (копія свідоцтва про народження та копія паспорту додаються).
Рішенням Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська від 10 жовтня 2013 року шлюб між сторонами розірваний (копія рішення додається).
Станом на сьогоднішній день на підставі рішення суду  від 12 березня 2013 року відповідач сплачує аліменти на утримання свого сина Іванова М.С. до досягнення останнім повноліття у розмірі ¼ частини від усіх видів його доходів.
Відповідно до довідки № 1 від 10 жовтня 2015 року, копія якої долучена до матеріалів справи, Іванов М.С. навчається в комунальному закладі «Середня загальноосвітня шкода № 1 м. Дніпродзержинська» в 11 класі.
Таким чином, на момент досягнення повноліття (а саме 01 січня 2016 року) Іванов М.С. буде продовжувати навчання у загальноосвітній школі
Згідно з ч. 1 ст. 199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
 Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
На сьогоднішній день стан здоров’я та матеріальне становище відповідача дозволяють йому сплачувати аліменти на утримання малолітньої дитини. На утримання інших осіб відповідач аліментів не сплачує.
Щодо можливості надання утримання позивачем. До позовної заяви додано довідку про розмір заробітної плати позивача, яка становить мінімальний розмір заробітної плати, тому можливість повноцінно забезпечувати себе і свою дитину позивач не має можливості, у зв’язку з чим і вимушена звернутися до суду з цим позовом.
Також, прошу суд врахувати, що дитина Іванов М.С. продовжує навчання у середній школі, а не у вищому навчальному закладі чи професійно-технічному закладі, тому він не отримує стипендію або іншої грошової допомоги на навчання.
Тому вважаємо за необхідне просити суд стягнути з відповідача на утримання дитини аліменти в розмірі ¼ часини від усіх видів його доходу.
Відповідно до п. 20 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.
 Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.
Тому прошу допустити негайне виконання рішення суду у межах платежу за один місяць.
Щодо сплати судового збору. Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивач звільнена від сплати судового збору.
Щодо підсудності.
Відповідно до ч. 1 ст. 110 ЦПК України позови про стягнення аліментів, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 182, 199, 200 СК України, ст. 367 ЦПК України,
ПРОШУ:
 
Стягнути з Іванова Сергія Івановича (і.п.н. 1231231231) на користь Іванової Людмили Андріївни (і.п.н. 3213213211) аліменти на утримання Іванова Микити Сергійовича, 01 січня 1998 року народження, у розмірі 1/4 ( однієї четвертої) частини від усіх видів доходів відповідача, до досягнення дитиною Івановим М.С. двадцятитрирічного віку, починаючи з 01 січня 2016 року.
Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Додатки:
1. Копія паспорту позивача;
2. Копія картки фізичної особи – платника податків;
3. Копія свідоцтва про народження;
4. Копія паспорту Іванова М.С.;
5. Копія рішення суду;
6. Копія рішення суду;
7. Копія довідки про навчання;
8. Копія довідки про розмір заробітної плати.
Позовна заява, а також додані до неї додатки, надані суду в двох екземплярах.
01 грудня 2015 року                                                                   Л.А. Іванова
Запись опубликована в рубрике Гражданское право и процесс, Образцы документов с метками . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *