4
Авг
2012

Как составить исковое заявление. Часть вторая

Доброго времени суток, уважаемые посетители. После довольно продолжительного перерыва продолжаю написание статьи "Как составить исковое заявление". Первая часть находиться здесь.

Сегодня поговорим об описательной и мотивировочной частях.

2. Описательная часть

В описательной части необходимо изложить все фактические обстоятельства дела, которые необходимы суду для понятия ситуации.

В нашем примере (напомню: расторжение брака) необходимо указать следующую информацию: дата заключения брака, какой орган произвел регистрацию брака, данные совместных детей.

Далее описываются обстоятельства, при которых стороны прекратили совместное проживание: с такого-то периода не проживают вместе, совместное хозяйство не ведут, с кем останется ребенок после расторжения брака и т.д.

Описательная часть примет следующий вид:

20 вересня 2008 року між мною, Петровою (зараз - Іванова) Марією Іванівною, та відповідачем Івановим Іваном Івановичем, було укладено шлюб, зареєстрований Бабушкінським відділом РАГС Дніпропетровського міського управління юстиції, актовий запис № 3456 (копія свідоцтва про шлюб додається).

Від спільного шлюбу маємо малолітню дитину Іванову Клавдію Іванівну, 20 вересня 2009 року народження.
Приблизно з січня 2011 року між мною та відповідачем припинені шлюбні стосунки, з цього ж періоду ми не ведемо спільного господарства (копія свідоцтва про народження додається).

Після розірвання шлюбу спільна дитина залишиться проживати зі мною. Спір про розділ майна відсутній. Між мною та відповідачем також є домовленість, відповідно до якої відповідач добровільно буде надавати кошти на утримання дитини.

Также не забываем перед описательной частью "обозвать" наш документ. В случае с расторжением брака название будет следующим:

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про розірвання шлюбу.

3. Мотивировочная часть

В этой части искового заявления необходимо указать почему Ваши исковые требования подлежат удовлетворению. Также здесь указываются статьи нормативно-правовых актов, которые подтверждают Вашу позицию.

Продолжим "расторгать" брак:

Подальше збереження шлюбу неможливе, оскільки між сторонами повністю втрачено почуття любові та поваги.

Вважаю, що надання строку для примирення, а також збереження шлюбу, протирічитиме моральним засадам суспільства.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Згідно ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Відповідно до ч. 1 ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.

У відповідності до ч. 2 ст. 110 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

Продолжение следует...

С уважением, Олег Деминов.

Часть первая - здесь.

Часть третья - здесь.

Запись опубликована в рубрике Гражданское право и процесс с метками , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

2 комментария на «Как составить исковое заявление. Часть вторая»

  1. Уведомление: Как составить исковое заявление - адвокат Деминов О.И.

  2. Уведомление: Как составить исковое заявление. Часть третья - адвокат Деминов О.И.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *