11
Май
2014

Образец иска — взыскание алиментов на содержание ребенка инвалида и матери ребенка-инвалида

Образец иска о взыскании алиментов на содержание ребенка-инвалида и матери ребенка-инвалида (скачать - отсюда).

Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровськ

                                                                                                                                   позивач:
Плушкань Оксана Володимирівна
вул. Леніна, 23/21
м. Дніпропетровськ, 49000
тел.: 085565656

відповідач:
Плушкань Сергій Володимирович
пр. Воронцова, 25/83
м. Дніпропетровськ, 49900
засоби зв’язку невідомі

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення аліментів на утримання дитини-інваліда
та матері дитини-інваліда.

Між мною, позивачем, та відповідачем 26 червня 2003 року було укладено шлюб, зареєстрований у відділі реєстрації актів громадянського стану Заводського районного управління юстиції м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, актовий запис № 1233. Від спільного шлюбу маємо малолітню дитину – Плушкань Владислава Сергійовича, 15 жовтня 2003 року народження.

На сьогоднішній день ми спільно не проживаємо, маємо намір розірвати шлюб.

Протягом тривалого часу відповідач Плушкань С.В. не виділяє грошових коштів на утримання свого сину. Я мала намір звернутися до суду з цим позовом ще рік тому, але відповідач умовив мене цього не робити, оскільки зобов’язався добровільно сплачувати аліментів на утримання дитини. Зараз свої обов’язки з утримання дитини відповідач не виконує.

Наш син Плушкань С.В. є дитиною-інвалідом підгрупи «А», з діагнозом: ДЦП, спастичний тетрапарез з помірно вираженими стійкими необоротними порушеннями функцій кінцівок, відсутність самостійної ходьби, сторічні контрактури у крупних суглобах нижніх кінцівок, спідружня правостороння косоокість, ОНР 3 ст., змішаний розлад учбових навиків, вторинний кифосколіоз (копія висновку ВКК додається).

Також діагноз дитини підтверджується медичним висновком № 74 (копія додається), відповідно до якого Плушкань В.С. хворіє на дитячий церебральний параліч, спастичний тетрапарез, стійкі тяжкі рухові порушення, поєднані з порушенням мови.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Враховуючи інвалідність малолітньої дитини вважаю за можливе просити суд стягнути аліменти на утримання Плушкань В.С. у розмірі 1/3 частини від усіх видів доходів.

Окрім цього, вважаю за можливе просити суд стягнути з відповідача на моє утримання аліменти у розмірі 1/6 частини від усіх видів доходу відповідача.

На сьогоднішній день наш син потребує постійного догляду, тому я позбавлена можливості працювати та забезпечувати себе та свою дитину належним чином. Єдиним доходом на мене та Владислава є пенсія (копія пенсійного посвідчення додається).

Відповідно до ст. 88 СК України Якщо один із подружжя, в тому числі і працездатний, проживає з дитиною-інвалідом, яка не може обходитися без постійного стороннього догляду, і опікується нею, він має право на утримання за умови, що другий з подружжя може надавати матеріальну допомогу. Право на утримання триває протягом всього часу проживання з дитиною-інвалідом та опікування нею і не залежить від матеріального становища того з батьків, з ким вона проживає. Розмір аліментів тому з подружжя, з ким проживає дитина-інвалід, визначається за рішенням суду відповідно до частини першої статті 80 цього Кодексу, без урахування можливості одержання аліментів від своїх батьків, повнолітніх дочки або сина.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 80 СК України аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 80, 88, 180, 182, 183 СК України

ПРОШУ:

Стягнути з Плушкань Сергія Володимировича на користь Плушкань Оксани Володимирівни, 15 січня 1973 року народження, аліментів на утримання малолітньої дитини Плушкань Владислава Сергійовича, 15 жовтня 2003 року народження, у розмірі 1/3 ( однієї третьої) частини від усіх видів доходів, але не менше 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення повноліття дитиною Плушкань В.С., починаючи з моменту подачі позову.

Стягнути з Плушкань Сергія Володимировича на користь Плушкань Оксани Володимирівни, 15 січня 1973 року народження, грошові кошти на утримання дружини Плушкань Оксани Володимирівни у розмірі 1/6 (однієї шостої) частини протягом всього часу проживання з дитиною-інвалідом Плушкань Владимслава Сергійовича, 15 жовтня 2003 року, та опікування ним, починаючи з моменту подачі позову.

Витрати по справі покласти на відповідала.

Додаток:

1. Копія паспорту позивача;

2. Копія свідоцтва про одруження та копія свідоцтва про народження;

3. Копія картки про присвоєння індивідуального податкового номеру;

4. Копія посвідчення;

5. Копія висновку ВКК;

6. Копія медичного висновку;

7. Копія довідки про склад родини.

Позовна заява, а також додані до неї додатки, надані суду в двох екземплярах.

05 травня 2014 року                         О.В. Плушкань

Запись опубликована в рубрике Гражданское право и процесс, Образцы документов с метками , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Один комментарий на «Образец иска — взыскание алиментов на содержание ребенка инвалида и матери ребенка-инвалида»

  1. Уведомление: Адвокат Деминов О.И. - взыскание алиментов - полезная информация.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *