3
Май
2015

Исковое заявление о лишении родительских прав

Представляю Вашему вниманию образец искового заявления о лишении родительских прав (позовна заява про позбавлення батьківських прав).

Заводський районний суд м. Дніпродзержинська

позивач:

Петренко Ніна Федорівна

вул. Жовтнева, 1/2

м. Дніпродзержинськ, 51900

тел.: 0634111111

що діє в інтересах неповнолітньої

Свищенко Анастасії Сергіївни

фактична адреса проживання:

вул. Жовтнева, 1/2

м. Дніпродзержинськ, 51900

засоби зв’язку відсутні

відповідачі:

Свищенко Сергій Володимирович

вул. Горького, 21

смт  Карнаухівка, 39614

засоби зв’язку невідомі

Свищенко Олена Вікторівна

пров. Казковий, 1/1

м. Дніпродзержинськ, 51900

тел.: 09844444444

тертя особа:

Орган опіки та піклування Виконавчого комітету

Заводської районної ради м. Дніпродзержинська

вул. Петровського, 1119

м. Дніпродзержинськ, 51900

тел.: 7241478

за участю:

прокурора Заводського району м. Дніпродзержинська

вул. Губи, 2221

м. Дніпродзержинськ, 51900

тел.: 52334783

 ПОЗОВНА ЗАЯВА

про позбавлення батьківських прав.

 Позивач Петренко Н.Ф. є матір’ю відповідача Свищенко О.В. та бабусею неповнолітньої Свищенко Анастасії Сергіївни, 12 січня 1998 року народження (копія свідоцтва про народження додається).

Інший відповідач Свищенко С.В. є батьком неповнолітньої дитини.

На сьогоднішній день неповнолітня Анастасія зареєстрована за адресою: м. Дніпродзержинськ, пров. Казковий, 1/1 (копія довідки про склад родини додається).

Але з лютого 2010 року Анастасія проживає разом зі своєю бабусею позивачем Петренко Н.Ф. за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Жовтнева, 1/2 (копія акту про проживання додається).

Вважаємо за необхідне просити суд позбавити відповідачів батьківських прав відносно доньки Свищенко А.С. та призначити позивача Петренко Н.Ф. піклувальником неповнолітньої дитини через наступне.

Протягом тривалого часу батьки Анастасії не виконують свої батьківські обов’язки.

Щодо матері Анастасії відповідача Свищенко О.В.

Відповідач Свищенко О.В. належним чином не виконує свої обв’язки з догляду, виховання та забезпечення своєї доньки Анастасії.

Вказане призвело до того, що у лютому 2010 року Анастасія переїхала до своєї бабусі – позивача Петренко Н.Ф., з якою і проживає по теперішній час. Позивач неодноразово намагалась вирішити питання належного виконання своїх батьківських обов’язків відповідачем Свищенко О.В., але це не призвело до жодних результатів.

Саме через такі намагання позивача цей позов подано лише у 2014 році, не дивлячись на те, що свої обов’язки мати дитини перестала виконувати ще до 2010 року.

Неодноразово відповідач Свищенко О.В. застосовувала силу по відношенню до своєї доньки, у зв’язку з чим, остання, фактично й була змушена переїхати жити до своєї бабусі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Позивач Петренко Н.Ф. та неповнолітня Анастасія неодноразово зверталась до служби у справах дітей Виконкому Баглійської районної ради м. Дніпродзержинська.

Як вбачається з відповіді від 11 квітня 2013 року (копія додається) «з Свищенко О.В, проведена відповідна профілактично-роз’яснюувальна робота щодо виховання та утримання дитини, роз’яснено зміст прав та обов’язків відповідно до вимог Сімейного кодексу України, попереджено про відповідальність за ухилення від виконання батьківських обов’язків.»

Але вже у відповіді від 28 жовтня 2013 року зазначено, що «на засіданні комісії виконавчого комітету районної у місті ради 25 жовтня 2013 року за Вашої присутності було розглянуте питання виконання Свищенко О.В. батьківських обов’язків. Прийняте рішення на постановку Вас на облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах у зв’язку з ухиленням батьків від виконання батьківських обов’язків та збір пакету документів до позовної заяви про позбавлення матері Свищенко О.В. батьківських прав».

Також у цій відповіді зазначено, що питання виконання Свищенко С.В. батьківських обов’язків буде розглядатися на засіданні комісії з питань захисту прав дитини 25 листопада 2013 року у службі у справах дітей Карнаухівської райдержадміністрації. Результати розгляду невідомі.

Щодо батька Анастасії відповідача Свищенка С.В.

Свищенко С.В. проживає в іншому місті – смт Каранухівка. Життям своєї доньки не цікавиться взагалі. Причиною цього, як він пояснює, є той факт, що Анастасія не є його донькою, хоча його й записано її батьком. Вказане сталося через те, що на час народження Анастасії відповідачі знаходились у зареєстрованому шлюбі, тому відповідно до вимог сімейного законодавства саме Свищенка С.В. було записано батьком. На думку відповідача Свищенка С.В. батьком Анастасії є інша, невідома йому особа.

Саме через таке ставлення відповідач Свищенко С.В. не піклувався про Свищенко А.С. і не має такого наміру у майбутньому.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Щодо призначення піклувальником Петренко Н.Ф.

Відповідно до ч. 4 ст. 60 ЦК України Суд встановлює піклування над неповнолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає піклувальника за поданням органу опіки та піклування.

З 2010 року Анастасія фактично виховується виключно бабусею позивачем Петренко Н.Ф.

Неповнолітня Свищенко А.С. зараза навчається у Дніпродзержинському технічному коледжі за спеціальністю розробка програмного забезпечення на бюджетній основі (копія довідки додається). До цього Анастасія навчалася у Комунальному закладі «Середня загальноосвітня школа № 10 м. Дніпродзержинська» (копія довідки додається).

За місцем навчання Анастасія характеризується позитивно. До позовної заяви додано копії характеристик з КЗ «СЗШ № 11» за 8-й та 9-й класи. Як вбачається з цих характеристик, «Свищенко Анастасія систематично відвідує школу, пропусків без поважної причини не має. Шкільною формою забезпечена, зовнішній вигляд гарний, дитина завжди чиста, охайна. Забезпечена шкільним приладдям, необхідними речами.

Анастасія проживає з бабусею Петренко Н.Ф., яка приділяє належну увагу вихованню, навчанню онучки, відвідує батьківські збори».

«Анастасія за власним бажанням проживає з бабусею, Петренко Ніною Федорівною, яка приділяє належну увагу вихованню онуки».

У той же час, з цих характеристик вбачається, що батько Анастасії ніколи у школі не був, у вихованні дитини участі не брав.

Таким чином, зазначене свідчить, що позивач належним чином виконує обов’язки по виховання онучки, забезпечує її усім необхідним: одягом, їжею, шкільним приладдям та іншим.

За місцем проживання позивач характеризується позитивно (копія побутової характеристики додається), за адресою проживання зареєстровано одноособово (копія довідки додається).

Також, за станом свого здоров’я позивач може бути опікуном (піклувальником), що підтверджується Висновком ЛКК № 2158 від 06 листопада 2013 року (копія висновку додається).

Згідно до ч. 2 п. 16 Постанови пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами  законодавства при розгляді справ  про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.

Відповідно до ст. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Таким чином, є всі підстави позбавити батьківських прав Свищенка Сергія Володимировича, та Свищенко Олену Вікторівна відносно доньки неповнолітньої Свищенко Анастасії Сергіївни, 12 січня 1999 року народження, а також призначити піклувальником дитини Петренко Н.Ф.

 На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 150, 164-167 СК України, ст. 60 ЦК України, п.п. 15, 16 Постанови пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав»,

ПРОШУ:

Позбавити батьківських прав Свищенка Сергія Володимировича, та Свищенко Олену Вікторівна відносно доньки неповнолітньої Свищенко Анастасії Сергіївни, 12 січня 1999 року народження.

Призначити піклувальником неповнолітньої Свищенко Анастасії Сергіївни, 12 січня 1999 року, її бабусю Петренко Ніну Федорівну, 16 травня 1949 року народження.

Додаток:

 1. Квитанція про сплату судового збору;
 2. Копія свідоцтва про народження;
 3. Копія паспорту позивача;
 4. Копія довідки про склад родини по пров. Казковому, 1/2;
 5. Копія акту про проживання;
 6. Копія відповіді від 11 квітня 2013 року;
 7. Копія відповіді від 28 жовтня 2013 року;
 8. Копія довідки з Дніпродзержинського технічного коледжу;
 9. Копія довідки з КЗ «СЗШ № 11 м. Дніпродзержинська»;
 10. Копія характеристики з КЗ «СЗШ № 11» за 8-й клас;
 11. Копія характеристики з КЗ «СЗШ № 11» за 9-й клас;
 12. Копія характеристики Петренко Н.Ф.;
 13. Копія автобіографії Петренко Н.Ф.;
 14. Копія довідки про склад родини Петренко Н.Ф.;
 15. Копія висновку ЛКК № 2158;
 16. Копія договору про надання правової допомоги;
 17. Копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

 01 січня 2015 року                                  Н.Ф. Петренко

Скачать одним фалом можно отсюда.

Запись опубликована в рубрике Образцы документов с метками , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *